JMÉNO: PŘÍJMENÍ: TYP POKOJE:
POČET OSOB: EMAIL: TELEFON:
DATUM PŘÍJEZDU: DATUM ODJEZDU: DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE:

Na této stránce nalezenete přehled všech akcí, které se konají v našem městě. Doufáme, že Vám to pomůže s výběrem pobytu v našem hotelu. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na recepci tel.: 702 276 181

BZENECKÉ TRADIČNÍ AKCE  2018:

30. 4. Pálení čarodějnic
05. 5. Slavnostní otevření kaple sv. Floriána
26. 5. Den otevřených sklepů
30. 6. Pivní slavnosti
10.-12.8. Bzenecká pouť
14.-15.9. Bzenecké krojované vinobraní
16.11. Sklepy při svíčkách
17.11. Bzenecké svatomartinské slavnosti
16.12. Vánoční koncert Jaroslav

Památky, turistické cíle

Bzenecky_zamek

Bzenecký zámek

Dnešní podoba zámku je již třetí v jeho historii. Původně zde stávala tvrz, která po zániku bzeneckého hradu měla šlechtě vytvořit šlechtě důstojné panské obydlí. Jiří z Kravař, majitel bzeneckého panství, dal v roce 1450 postavit v místech dnešního zámku tvrz. Po jeho smrti roku 1466 koupil bzenecké panství Mikuláš Kropáč z Nevědomí. Od roku 1510 do roku 1588 se na panství vystřídalo několik majitelů. Patřili k nim i Žerotínové. V roce 1588 vyženil bzenecké panství pan kašpar Pruskovský, jehož rod (později se psali Proskovští) vlastnil Bzenec až do roku 1769. Kolem roku 1600 byla tvrz zbourána a na jejím místě byl postaven zámek ve slohu renesance.

 

Bzenecka_lipa

Bzenecká lípa

V zámeckém parku stojí prastará lípa. Na kamené dvojjazyčně psané desce u lípy čteme, že podle záznamu z roku 1771 byla tato lípa již v roce 1604 přes 500 let stará. Opodál stávala druhá stará lípa. měla vyhnilé kořeny, a tak ji silný vichr před mnoha lety s kořenů vyvrátil. Pod ní je vinný sklep a tak zřejmě velmi živořila. Zůstali po ní jen letorosty, které vyrůstají ze zbytků kořenů a pamětní kamenná deska, na které je tato skutečnost popsaná. Lípa byla vždy považovaná za symbol slovanské vzájemnosti. Naše lípa je němím svědkem dávné minulosti.

 

 

Starý Hrad

Královský hrad ve Bzenci prokazatelně stával dle nálezů úlomků keramiky již v polovině 13. století na kopci „Starý hrad” nyní s pozůstatky barokní kaple sv. Floriána. Hrad byl dozajista kamenný a o jeho důležitostí svědčí i fakt že byl střediskem hradských úřadů, které dříve byly v Břeclavi, poté se přesunuli do Vracova, a pak roku 1315 do Bzence.

K jeho úplné zkáze dopomohlo i to, že v nejbližším okolí je nedostatek pevného stavebního materiálu, a tak byly ruiny postupně zcela rozebrány na mnoho staveb a dozajista i na stavbu nové moderní tvrze, jež vznikla na konci 15. století dole ve městě v sousedství bzeneckého dvora na místě dnešního zámku (Bzenecký zámek) a převzala tak funkci střediska místní správy po bývalém hradu.